Sosyal Medya Hesapları Neden Kapatılıyor?

Son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulamaları Facebook ve Instagram üzerinde önemli kararlar alındı. O nedenle bazı kullanıcıların sosyal medya hesapları erişime kapatılacak. Instagram ve Facebook çocuk hesabı kapsamında olan tüm hesapları kapatma kararı almıştır. Sosyal medya kapanma işlemleri 13 yaş altında tespit edilen kullanıcıların hesaplarını daha aktif bir halde kapatma kararları alınmıştır. Yasal olarak 13 yaş altı olan kullanıcılara izin verilmese dahi uygulamada sadece mahkeme ya da soruşturmaya konu olduğu takdirde hesaplar incelemeye alınmaktadır.

Kapatılan Sosyal Medya Hesapları Nasıl Geri Alınır?

Sosyal medya hesaplarının kapatılması üzerine kullanıcıların devlet tarafından verilmiş olan bir fotoğraflı kimlik kartı ile 13 yaşından büyük olduklarını ispat etmeleri gerekecektir. Fakat bu durumun sorun olmasını oluşturacak neden kaynağı Facebook içerisine kayıt olurken yaş kanıtlanacak herhangi bir resmi onay gerektirmemesi olarak görülmektedir. Instagram ve sosyal medya hesaplarının kapatılması konusunda ilk olarak sahte hesap kullanımları yer almaktadır. Özellikle ünlü isimler adına açılmış olan sahte hesapların birçoğu kapatılmıştır. Instagram bu şekilde sahte hesapları kapatmaya devam etmektedir. Sürekli olarak uygulamanın denetlemiş olduğunu belirten sosyal medya sahte hesap şikayetleri ve kendi değerlendirmeleri beraberinde sahte hesapları hızlı bir halde kapatmaktadır.

Instagram Topluluk Kurallarını İhlal Etme

Instagramın hesap kapatma konusunda dikkat edilen bir diğer nokta ise topluluk kuralları olmaktadır. Çünkü ınstagram kullanıcıların ilk olarak güvenliğini sağlamak adına konulmuş olan topluluk kurallarının ihlal edilmesi halinde paylaşımlara engel koyma, yorum yapmaya engel koyma, beğenilere engel koyma tarzında uyarılar gerçekleştirmektedir. Kullanıcılar bu uyarılardan sonra aynı şekilde topluluk kurallarını ihlal etmesi üzerine bu kez ınstagram hesapları süresiz olarak kapatılmaktadır. Bu durumda Sosyal medya kullanıcılara herhangi bir mesaj ya da bildirim gelmemektedir.

4 Comments

 1. Phillip Austin Temmuz 29, 2015 at 8:24 am

  Hi, this is a very useful article. It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout.

  1. Johnny Doe Temmuz 29, 2015 at 8:35 am

   Thanks Phillip, glad you liked it. Nice to see you around.

   1. Gary Morgan Temmuz 29, 2015 at 8:36 am

    Hey guys, c\’mon this is old stuff!

 2. Gary Morgan Temmuz 29, 2015 at 8:38 am

  Hi, this is cool but i know something cooler than this, new iPad!

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir